Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to są słupy oświetleniowe i jakie mają zadania

Wychodząc z domu po zmroku w wielu miejscach mimo braku słońca będzie dość jasno. Jest to zasługa oświetlenia ulicznego, które instalowane jest wszędzie tam, gdzie potrzeba. Te lampy uliczne, jakie oświetlają chodniki i ulice muszą być jednak do czegoś przyczepione, i do tej roli wykorzystuje się różnego rodzaju słupy oświetleniowe uliczne. Dostępne są one w wielu modelach, przez co można będzie dobrać jak najlepszy do miejsca montowania i wymagań inwestorów. Lecz również i obowiązujących przepisów, gdyż stawiając słupy w przestrzeni publicznej trzeba je respektować. Pewne modele słupów oprócz samych lamp umożliwiają też montaż dodatkowych elementów, na przykład takich jak panele słoneczne, znaki i tablice lub generatory wiatrowe. Wykonuje się je z różnych rodzajów materiałów. Najpopularniejsza jest normalna stal, odpowiednio zabezpieczona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Słupy stalowe są wytrzymałe i solidne, a jednocześnie tworzyć z nich można konstrukcje o różnych kształtach i przekrojach. Mogą mieć na przykład przekrój okrągły, kwadratowy lub sześciokątny, ale różnych możliwości w tym względzie jest znacznie więcej. Dużo zależeć będzie od miejsca, w którym mają być montowane. Na przykład na osiedlach i parkowych alejkach często wybierane są słupy w stylu retro, jakie świetnie się prezentują z dobrze dobranymi oprawami. Z kolei w przypadku ruchliwych ulic liczy się przede wszystkim funkcjonalność, dlatego też inwestorzy będą preferować prostsze i tańsze rozwiązania. Dość często do produkcji słupów wykorzystuje się także aluminium, jakie się cechuje znacznie mniejszą wagą. Na rynku spotkać też można słupy wykonane z drewna, w niektórych rozwiązaniach bardzo dobrze się one sprawdzają. Sam montaż słupów wykonany być powinien przez wyspecjalizowane firmy, posiadające niezbędne uprawnienia do tego. Chodzi tu zarówno o to, żeby ich konstrukcja po ustawieniu była bezpieczna, jak również o podłączenie zasilania elektrycznego.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz