Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dekoracja okien – wybierz najkorzystniej

Aranżacja okien nierzadko powoduje niepewność co do wyboru koloru czy materiału tkanin. Może być to spowodowane ilością opcji, jakie napotykamy w sklepach z zasłonami. Warto wówczas skrócić listę potencjalnych wyborów. Określając, jaki mamy styl w domu czy mieszkaniu można szybko zmniejszyć ilość tkanin i ich kolorów, które z pewnością nie będą odpowiednie.

Co pasuje do mojego wnętrza?

Z pewnością dekoracje okna do domu urządzonego w stylu minimalistycznym i nowoczesnym będą szyte między innymi z woalu czy tiulu. Przy małej przestrzeni lepiej wybrać tkaniny proste bez wzorów i w jasnych kolorach. W przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim, warto postawić na jasne, naturalne tkaniny, takie jak bawełna lub len. Z kolei do wnętrz o klasycznym charakterze pasują cięższe, dekoracyjne firany.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dobór kolorów. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jeśli chcemy, aby okna były dominantą w pomieszczeniu, warto wybrać mocniejsze, kontrastowe kolory. W przypadku, gdy zależy nam na subtelniejszej dekoracji, najlepszym rozwiązaniem są pastelowe barwy lub stonowane odcienie beżu i szarości.

Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność. Tkaniny o zdecydowanie grubszej gramaturze, pozwolą ograniczyć hałas, a przede wszystkim będą skutecznie chroniły przed spojrzeniami sąsiadów. W przypadku, gdy chcemy ograniczyć wpadanie do pomieszczenia zbyt intensywnego światła słonecznego, dobrze sprawdzą się rolety lub zasłony blackout.

Niewątpliwie warto poświęcić swój czas na szukanie tkanin na zasłony i firanki, gdyż to one tworzą charakter pomieszczeń, w których przecież spędzać będziemy większość swojego czasu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Dekoracja okien – wybierz najkorzystniej

Dodaj komentarz