Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrze skompletować zestaw do monitoringu

Odpowiednie zabezpieczenie domu jest w obecnych czasach bardzo ważne. Z pomocą przychodzą tu zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak chociażby system monitoringu. Aby jednak taki system spełniał swoją rolę, to powinien zostać odpowiednio skompletowany. Przede wszystkim kluczowa jest użyta kamera. Od jej parametrów, przede wszystkim rozdzielczości, będzie zależała skuteczność nagrań. Nie należy kupować urządzeń o rozdzielczości mniejszej niż HD, bo wtedy będzie ciężko w razie potrzeby dostrzec wszystkie szczegóły na nagraniu. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się kamery FULL HD. Koszt ich zakupu jest nieco większy, ale zapewniają obraz o zdecydowanie lepszej jakości, dlatego jeśli będzie taka możliwość, to warto jednak postawić na takie rozwiązanie.

Obraz z kamer trzeba jeszcze gdzieś nagrać, a do tego celu świetnie się sprawdzi rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Szukając rejestratorów należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim kluczowa jest ilość i pojemność obsługiwanych dysków twardych. Najlepiej, jeśli do urządzenia można by było włożyć ich kilka, wtedy da się przechowywać większą liczbę nagrań, bez konieczności ich kasowania. Kolejną sprawą jest liczba obsługiwanych kamer. W domowych zastosowaniach bez problemów powinien wystarczyć rejestrator obsługujący cztery lub osiem takich urządzeń. Przy wyborze warto zwrócić jeszcze uwagę na kilka istotnych szczegółów, które mogą się okazać pomocne w późniejszych użytkowaniu, na przykład współpracę z ONVIF.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz