Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie właściwości konopi najbardziej wpływają na zdrowie?

Konopie to jeden z najszybciej rozwijających się rynków alternatywnych na świecie w mocny sposób związany z nowoczesną medycyną. Konopie wykorzystuje się w produkcji tkanin ognioodpornych, a także antybakteryjnych charakteryzujących się unikalnymi właściwościami profilaktycznymi. W ostatnim czasie również wielu hodowców interesuje się nowymi odmianami nasion. Jeden z najlepszych przykładów to nasiona super silver haze. Dlaczego warto zainteresować się właściwościami konopi? Poniżej krótki poradnik.

Co się robi z konopi?

Włókno konopne występuje nawet w produkcji elektroniki, szczególnie procesorów, a to zaledwie początek najciekawszych zastosowań. Kolejne to beton z konopi, tkaniny odporne na ogień, tkaniny zabezpieczające przed rozprzestrzenianiem bakterii. Oczywiście konopie to składnik wielu leków, wysokiej klasy farmakologii łagodzącej objawy schorzeń psychicznych, kardiologicznych, nerwic, chorób układu nerwowego i krążenia. Nasiona super silver haze to unikalna odpowiedź na poprawę jakości hodowli i szansa na wzmocnienie wielu produktów z konopi. Niestety w Polsce dobrych hodowców brakuje ze względu na złe przepisy i po prostu brak liberalizacji. Pewne nadzieje zapewnia polityka Unii Europejskiej i działania krajów rozwiniętych, które widzą, że konopie sprawdzają się w profilaktyce zdrowotnej, dają ulgę pacjentom i dobrze wypadają w żywieniu osób dorosłych, ale też dzieci ze względu na dużą zawartość białka.

Czy konopie mają przyszłość w Polsce?

Wszystko zależy od zmian mentalnych i na pewno od zmian klasy politycznej, ale to wielka niewiadoma w tym momencie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz