Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kiedy warto zrobić RTG zęba?

Stomatolodzy, którzy chcą niezwykle dokładnie ocenić stan zęba pacjenta mogą zdecydować się na skierowanie go na RTG, czyli po prostu prześwietlenie. Okazuje się, że RTG zęba w Warszawie Centrum to proste, szybkie badanie, które pozwalają na precyzyjną diagnozę zarówno stanów chorobowych, jak i zapalnych. Doświadczony dentysta z łatwością oceni na zdjęciu strukturę korzeni, a także podejmie właściwe decyzje w zakresie dalszego leczenia.

RTG zęba Warszawa Centrum – kiedy je wykonać?

RTG zęba wykonywane jest w bardzo różnych sytuacjach. Stomatolog może podjąć decyzję o konieczności jego wykonania między innymi wówczas, gdy podejrzewa naprawdę zaawansowaną próchnicę. Popularne prześwietlenie wykonuje się także wtedy, kiedy mamy do czynienia z zębami zatrzymanymi bądź nie stwierdza się zawiązków zębowych. Jeśli lekarz uważa, że w obrębie korzeni rozwinął się stan zapalny, również może uznać, że wykonanie zdjęcia jest po prostu konieczne. Absolutnym standardem jest prześwietlenie wykonywane przez zaplanowaną ekstrakcją, czyli po prostu wyrwaniem zęba bądź zębów. Coraz częściej zaleca się je także przed leczeniem kanałowym, a także wówczas, gdy pacjent decyduje się na leczenie ortodontyczne. RTG zęba w Warszawie Centrum pozwala wówczas na dokładną ocenę uzębienie, obrazu ułożenie wszystkich zębów względem siebie i skutecznie zapobiega błędom w leczeniu. Również w przypadku podejrzenia zmian nowotworowych w szczęce zlecone zostanie prześwietlenie.

RTG zęba Warszawa Centrum – czy to badanie boli?

Wielu pacjentów obawia się zdjęcia RTG w przekonaniu, że jest ono bolesne. Tymczasem okazuje się, że prześwietlenie nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami bólowymi. W przypadku zębów położonych głębiej można odczuwać jedynie niewielki dyskomfort związany z przykładaniem kliszy. Trwa to jednak tak naprawdę kilku minut. Warto dodać, że badanie RTG jest bezpieczne. UWAGA: kobiety, które spodziewają się dziecka powinny pamiętać o tym, aby przed wykonaniem prześwietlenia poinformować o ciąży lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Kiedy warto zrobić RTG zęba?

  • +Reklama+
    Zadbana uśmiechnięta twarz to wizytówka każdego. Stomatolog w Radzyminie oferuje kompleksową opiekę dentystyczną, dbając o Twoje zdrowie jamy ustnej. Wykwalifikowana kadra i nowoczesne metody leczenia gwarantują skuteczność i komfort. Warto zadbać o uśmiech – umów się na wizytę do stomatolog Radzymin.

Dodaj komentarz