Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co zabrać ze sobą na pierwszą wyprawę w góry?

Osoby przemierzające się do pierwszej wyprawy w góry wybierają oczywiście sezon wiosenno-letni, kiedy to wędrówki po górach są po prostu dużo bezpieczniejsze. Wybierając się w góry w tej porze roku można także skutecznie ograniczyć ekwipunek, jaki będzie nam niezbędny. Zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w Twoim plecaku na górską wyprawę? Podpowiadamy!

Wygodne buty i kurtka softshell

Do pokonywania trudnych szklaków górskich niezbędny jest odpowiedni, sportowy ubiór. Absolutną podstawą są oczywiście buty, które powinny być wyposażone w antypoślizgową i grubą podeszwę. Buty trekkingowe mają ułatwić poruszanie się po zróżnicowanym terenie, a także zwiększyć komfort stóp w trakcie wielokilometrowych wędrówek. Pozycją „must have” jest także lekka kurtka softshell. Ma ona chronić przed nieprzyjemnym wiatrem, który pojawia się zwłaszcza w wysokich partiach gór, jak również przed wilgocią i deszczem.

Kijki trekkingowe to podstawa

Wielu doświadczonych miłośników gór poleca początkującym zakup kijków trekkingowych. Są one nieocenione zwłaszcza w trakcie wspinaczki po stromych zboczach. Dzięki nim, do wchodzenia wykorzystujemy także siłę ramion, co znacznie odciąży mięśnie i stawy nóg. Pracuje całe ciało, co pozwala lepiej rozłożyć i zagospodarować energię. Kijki przydają się także przy schodzeniu po trudnym terenie, zapewniając możliwość dodatkowej asekuracji.

Niezbędne akcesoria do chodzenia po górach

Na początek zadbaj o wygodny plecak wyposażony w kieszeń na butelkę wody lub bidon. To znacznie ułatwi dostęp do wody w trakcie wędrówki. W plecaku powinno znaleźć się kilka przedmiotów, które zapewnią Ci większe bezpieczeństwo. Na pewno warto zabrać ze sobą latarkę czołową, dokładny atlas i wodoodporną mapę, termos z gorącym napojem, a także zapas foliowych woreczków – można w nich odkładać śmieci. Pomocne mogą się okazać także kompas i zapalniczka. Wolne miejsce uzupełnij kanapkami i odpowiednim zapasem węglowodanów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz