Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dolina Kościeliska – obowiązkowy przystanek w trakcie wakacji w Tatrach

Dolina Kościeliska jest drugą co do wielkości Doliną w polskich Tatrach, zaraz po Dolinie Chochołowskiej. To urokliwe miejsce o bardzo zróżnicowanej florze i faunie. Jest dobrym miejscem także dla rodzin z dziećmi i osób starszych, które chcą wybrać się na mniej intensywną wędrówkę. Co ma do zaoferowania Dolina Kościeliska?

Bogata flora i fauna

W Dolinie Kościeliskiej występują piętra roślinności typowe dla Tatr: regiel dolny, regiel górny, piętro kosodrzewiny oraz piętro halne. Wzdłuż doliny przepływa Kościeliski Potok, a z obu stron rozciągają się przepiękne krajobrazy wysokich gór. W Dolinie Kościeliskiej dostępne są także charakterystyczne formacje skalne oraz jaskinie, tym najpopularniejsza Jaskinia Mroźna otwarta dla turystów. W Dolinie Kościeliskiej często spotkamy duże stado pasących się owiec. Można tu spotkać także jelenia szlachetnego, świstaka alpejskiego oraz niedźwiedzia brunatnego.

Jakie atrakcje oferuje Dolina Kościeliska?

Dolinę Kościeliską przemierzamy zielonym szlakiem wiodącym na Małą Polankę Ornaczańską ze schroniskiem Ornak. Całą trasę dobrym tempem można zrobić w ok. półtorej godziny. Początek trasy znajduje się w Kirach. Po drodze mijamy: Cudakową Polanę, Stare Kościeliska z kapliczką, Lodowe Źródło, Bramę Kraszewskiego, Sowę, Polanę Pisaną, Skałę Pisaną i Starą Polanę. Niedaleko wejścia znajduje się bacówka, w której można kupić oscypki. Z kolei na końcu szlaku pożywić się można w schronisku Ornak. Z zielonego szlaku można zboczyć w kierunku innych popularnych atrakcji, a jednym z popularniejszych jest czerwony szlak na Czerwone Wierchy.

Jak dostać się do Doliny Kościeliskiej

Do Kir można dostać się samochodem, busem lub autobusem komunikacji miejskiej z Zakopanego. Parkingi dla samochodów osobowych to wydatek rzędu 15 – 25 złotych za dzień. W Kirach znajduje się wejście do Doliny Kościeliskiej z budką Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wstęp na teren parku wymaga zakupu biletu: normalnego w cenie 8 zł lub ulgowego w cenie 4 zł.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz