Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak można poprawić dźwięk samochodu za pomocą tłumika sportowego

Producenci samochodów są mocno ograniczeni obowiązującymi przepisami, ale też i oczekiwaniami ogółu klientów, do których kierowane są poszczególne modele. Jednak wielu właścicieli takich samochodów chciałoby poczuć więcej mocy, i dlatego podejmują oni decyzję o tuningu. Jedną z podstawowych zmian, na jaką można się zdecydować, jest zamiana układu wydechowego na wersję sportową. Typowy układ wydechowy w samochodzie składa się z kolektora, katalizatora oraz tłumika. Kolektor jest odpowiedzialny za zebranie spalin ze wszystkich cylindrów silnika w jeden strumień, który jest następnie kierowany do katalizatora. Tam następuje wypalanie szkodliwych związków, i oczyszczone spaliny wędrują do tłumika. Zadaniem tego elementu jest przede wszystkim ograniczenie hałasu, ale przy tym spaliny są w znaczący sposób zwalniane.

To właśnie ten ostatni aspekt wygląda zupełnie inaczej w tłumikach sportowych. Projektanci takich elementów zamiast ograniczać szybkość spalin stawiają na jej zwiększenie. To całkowicie zmienia charakterystykę dźwięku, jaki wydaje układ wydechowy, dając mu znacznie więcej basowego pomruku. Jest to przede wszystkim efektem zastosowania perforowanej rury na całej długości elementu, co przyczynia się do zmiany charakterystyki dźwięku. Co najważniejsze, wszystkie takie zmiany są zgodne z obowiązującymi przepisami, każdy sportowy tłumik zakupiony na przykład w sklepie https://rm-motors.com/ bez problemów przejdzie przegląd na stacji diagnostycznej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz