Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zalety i wady drzwi harmonijkowych

Klasyczne drzwi wymagają odpowiedniego miejsca na otwierające się skrzydło. Ta przestrzeń jest praktycznie niewykorzystana, co w przypadku niewielkich wnętrz jest pewnego rodzaju stratą miejsca. Dlatego ciekawą alternatywą dla standardowego rozwiązania są drzwi przesuwne harmonijkowe, które z powodu swoich licznych zalet są dość chętnie wybierane. Świetnie się one sprawdzają przede wszystkim w wąskich pokojach, niedużych korytarzach i innych miejscach, w których oszczędność miejsca jest na pierwszym miejscu. Ze względu na swoją konstrukcję dają znacznie więcej możliwości montażu nawet w szerokich wnękach czy garderobach, wtedy często stosowanym rozwiązaniem jest dwoje drzwi po każdej ze stron, zamykające się do środka.

Za zakupem drzwi harmonijkowych przemawiają też cena i bardzo łatwy montaż. W stosunku do tradycyjnych skrzydeł kosztują one znacznie mniej, choć oczywiście koszty zakupu będą uzależnione od konstrukcji i użytego do produkcji materiału. Natomiast jeśli chodzi o ich zamontowanie, to jest ono naprawdę proste, i każdy kto ma w domu podstawowe narzędzia i trochę manualnych umiejętności powinien sobie z tym poradzić. Oczywiście chcąc być w pełni obiektywnym, to należy także wspomnieć o wadach, które takie drzwi także posiadają. Jedną z głównych jest słaba izolacja akustyczna, ich konstrukcja jest bowiem na tyle ażurowa i lekka, że jedynie w niewielkim stopniu tłumi dźwięki. Jeśli więc komuś będzie zależało na tym, żeby mieć w pomieszczeniu ciszę i spokój, to być może powinien on jednak zostać przy klasycznym rozwiązaniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Zalety i wady drzwi harmonijkowych

Dodaj komentarz